Prowadzę zajęcia terapeutyczne z psami dla dzieci i dorosłych. Biorą w nich udział zdrowi uczestnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz cierpiące na różne choroby.
Prowadzę zajęcia terapeutyczne z psami dla dzieci i dorosłych. Biorą w nich udział zdrowi uczestnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz cierpiące na różne choroby.
Cieszę się, że razem z moimi psami mogę pomagać dzieciom i dorosłym w powrocie do zdrowia oraz rozwoju fizycznym i psychicznym. Każdego dnia czekają na nas nowe wyzwania, nie ma mowy o nudzie i monotonii.
Zawód dogoterapeuty łączy w sobie przyjemność pracy z psami oraz możliwość pomagania chorym ludziom. Moja praca polega na organizowaniu zajęć terapeutycznych dla dzieci i dorosłych, w których wykorzystuję umiejętności psów-terapeutów. W tych zajęciach biorą udział zarówno zdrowi uczestnicy, jak i niepełnosprawni oraz cierpiący na różne choroby. Razem z moimi psami odwiedzam przedszkola, szkoły, ośrodki opieki i szpitale. W razie potrzeby mogę także prowadzić indywidualne zajęcia w domu chorego. Spotkania z psim terapeutą mogą mieć charakter edukacyjny: sprzyjają rozwojowi intelektualnemu, motywują do nauki, lub rehabilitacyjny, np. usprawnianie osób niepełnosprawnych, pomaganie dzieciom autystycznym w nawiązywaniu kontaktu z otoczeniem.
Co powinienem umieć?
Muszę znać się na właściwej pielęgnacji i żywieniu psa, zapewniać mu odpowiednią ilość ruchu i regularnie odwiedzać z nim weterynarza.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę prowadzić własną działalność gospodarczą lub być zatrudnionym w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, terapeutycznych, psychologiczno-pedagogicznych, w domach seniora, ośrodkach pomocy społecznej,…
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.