Analizuję dane pozyskiwane z różnego typu czujników telemetrycznych, czyli zdalnych.
Analizuję dane pozyskiwane z różnego typu czujników telemetrycznych, czyli zdalnych.
Lubię moją pracę, bo moje zdolności analityczne pozwalają usprawnić działanie firmy, w której jestem zatrudniony. Szukanie nowych sposobów przetwarzania, sortowania i prezentacji zgromadzonych danych sprawia mi wiele satysfakcji.
Pozyskuję, gromadzę, opracowuję, przetwarzam, analizuję i na różne sposoby przedstawiam dane dostarczane przez systemy telemetryczne, czyli zbiory czujników, które mierzą jakieś parametry, a zebrane dane przesyłają do oddalonej centrali, gdzie mogę je analizować. Mogą to być dane dotyczące zużycia wody, gazu, ciepła, prądu w budynkach mieszkalnych, przestrzeniach biurowych albo halach przemysłowych. Telemetrycznie można też monitorować poziom wody w studniach, rzekach, ujęciach wody oraz sterować przepompowniami wody i oczyszczalniami ścieków, kontrolować temperaturę elementów w rozdzielniach elektrycznych, określać aktualną pozycję kontenerów i pojazdów, np. samochodów dostawczych, a nawet sprawdzać kto, co i jak długo ogląda na swoim telewizorze albo komputerze. Raporty, które dostarczam moim przełożonym, pomagają w podejmowaniu ważnych decyzji, wpływających na funkcjonowanie firmy, instytucji, przedsiębiorstwa.
Co powinienem umieć?
Muszę sprawnie posługiwać się bazami danych gromadzącymi dane z systemów telemetrycznych oraz opracowywać te dane i prezentować je w postaci wykresów, tabel, arkuszy czy prezentacji multimedialnych. Muszę potrafić posługiwać się przydatnymi językami programowania i znać się na obsłudze narzędzi służących do analizy danych.
Jakie kompetencje miękkie są ważne w mojej pracy?
Gdzie mogę pracować?
Mogę znaleźć zatrudnienie w firmach, instytucjach i przedsiębiorstwach, w których wykorzystuje się systemy telemetryczne.
Tekst udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (CC BY 4.0). Jeśli chcesz go rozpowszechnić lub użyć w swoich materiałach, zajrzyj tutaj.